login:
hasło:
Porównaj
Koszyk
wyszukiwarka zaawansowana »
materac sprężynowy Komodor bio-ex 80x180 visco, HR
materac sprężynowy Komodor bio-ex 80x180 visco, HR
Ostatnio oglądane produkty:
  • materac sprężynowy Komodor bio-ex 80x180 visco, HR
Do tego produktu pasuje:
  • materac sprężynowy Komodor bio-ex 80x180 visco, HR
  • materac sprężynowy Komodor bio-ex 80x180 visco, HR
  • materac sprężynowy Komodor bio-ex 80x180 visco, HR
  • materac sprężynowy Komodor bio-ex 80x180 visco, HR
« poprzedni produkt nastepny produkt »

materac kieszeniowy Komodor bio-ex H2 80x190 .

1 Wymiar wewnętrzny (wymiar materaca)
2 Kolor
olcha
3 Cena produktu
cena
Oblicz rate
Opis
Dostawa
Gwarancja
Opinie
Zamówienie niestandardowe
Zadaj pytanie
Materac kieszeniowy Komodor bio-ex H2. Rdzeń materaca stanowi formatka ze sprężyn kieszeniowych (pocketowych, woreczkowych), każda sprężynka umieszczona jest w osobnej kieszonce, która umożliwia samodzielne dopasowanie do kształtu ciała. Oprócz zalet, jakie posiada klasyczna sprężyna bonellowa, dochodzi jeszcze lepsza zdolność ortopedycznego dopasowania do kręgosłupa, dzięki większej ilości sprężyn oraz podziałowi na 7 stref twardości tzw. fizjosystem. To ergonomiczne rozwiązanie we wkładzie zostało tutaj jednak wsparte pozytywnymi właściwościami bardziej nowoczesnych materiałów, jakimi są pianka termoelastyczna i pianka wysokoelastyczna. Po obu stronach formatki pocketowej znajduje się przekładka tapicerska, która delikatnie utwardza wkład materaca. Uniwersalna budowa tzw. lato — zima pozwala na swobodne obracanie materaca i dopasowanie odpowiedniej strony do potrzeb użytkownika. Odpowiedni komfort oraz dobre warunki ergonomiczne dla ciała osoby użytkującej materac, uzyskamy tutaj od strony średniotwardej, gdzie warstwą komfortową jest pianka termoelastyczna. Piana ta działa pod wpływem temperatury i ciężaru ciała użytkownika, zapewniając tym samym odpowiednie właściwości adaptacji do naturalnych krzywizn ciała ludzkiego. Materiał ten pozwala na lepsze odprężenie i relaksację podczas snu. Pod piana termoelastyczną znajduje się piana Pur, która nadaje materacowi odpowiednią sprężystość. Po drugiej stronie twardszej znajduje się pianka wysokoelastyczna, dzięki której podłoże jest twardsze i bardziej stabilne. Otwartokomórkowa budowa pianki pozwala na zachowanie prawidłowej wymiany powietrza we wnętrzu materaca, co czyni go produktem higienicznym, a zarazem bezpiecznym dla osób, które borykają się z różnego rodzaju alergiami. Do połączenia poszczególnych warstw producent używa wodnego kleju Simalfa, który jest produktem ekologicznym. Materac posiada ściągalny i pralny w temp. do 60 st. C. pokrowiec Algua. Dzięki zastosowaniu komponentów wysokiej klasy, które są higieniczne i bezpieczne dla zdrowia ludzkiego produkt ten przeszedł szereg restrykcyjnych badań i uzyskał certyfikat medyczny I klasy. Wysokość materaca wraz z pokrowcem wynosi ok. 24 cm.

Budowa:

Piana termoelastyczna
— to materiał zmieniający swoją twardość pod wpływem nacisku i ciepła emitowanego przez ciało osoby śpiącej. Tym samym zapewniając odpowiednie dopasowanie do krzywizn kręgosłupa i sylwetki, tzw. pianka z pamięcią, dzięki temu, że zmniejsza nacisk na ciało, pianka ta zapobiega odleżynom, poprawia krążenie, daje uczucie delikatnego otulenia i komfortu. Polecana dla dorosłych w każdym wieku, a dla dzieci: powyżej 3. roku życia.

Pianka Pur — nadaje materacowi sprężystość.

Filc (przekładka tapicerska) — podwyższa wytrzymałość materaca, oddziela wkład sprężynowy od piankowego, znajduje się po obu jego stronach.

Sprężyny pocketowe (kieszeniowe, woreczkowe) – w odróżnieniu od sprężyn bonellowych pracują niezależnie od siebie. Dzięki temu, w części materaca poddanej naciskowi, uginają się tylko te sprężyny, na których znajduje się ciężar. Ma to znaczenie dla prawidłowego ułożenia ciała podczas spania. Aby proces ten usprawnić, wkład pocketowy został wyposażony w 7 stref twardości tzw. fizjosystem tak, by odpowiednio podeprzeć poszczególne partie ciała użytkownika: głowę, barki, talię, biodra, uda, łydki oraz stopy.

Piana wysokoelastyczna — określana często jaka „zimna piana”, to nowoczesny materiał o otwartokomórkowej budowie. Charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową i sprężystością, a przede wszystkim optymalną wentylacją, dzięki specjalnemu moletowaniu zachowany jest prawidłowy mikroklimat oraz delikatny efekt masażu. Piana HR posiada znacznie większą gęstość struktury niż tradycyjne pianki poliuretanowe, a tym samym wykazuje znacznie większą wytrzymałość na odkształcenia. Bardzo wysoka sprężystość przekłada się na komfort snu. Dobrze reaguje na zmiany położenia ciała użytkownika.

Klej Simalfa – szwajcarski, ekologiczny (certyfikat ECO-PASSPORT potwierdzający, że nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, certyfikacja przez niemiecki Hohenstein Institute), na bazie wody. Jako jeden z niewielu spełnia warunki najsurowszych norm zawartych w certyfikacie Oeko-Tex 100 Standard — I klasy. Spełnia również normy wyrobów przeznaczonych dla niemowląt. Ponieważ klej ten działa na bazie wody, dzięki temu przy użyciu jedynym efektem ubocznym jest woda, podczas gdy przy standardowych klejach rozpuszczalnikowych są to lotne substancje chemiczne. Dlatego ta metoda klejenia to jeden z dowodów na ekologiczność naszej produkcji, wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa naszych materaców dla zdrowia człowieka.

Pokrowiec Algua — wysokiej klasy, trwała tkanina, której włókna klimatyzujące wykazują bardzo dobre właściwości pochłaniające wilgoć. Ponadto pokrowiec został wzbogacony o specjalne mikrokapsułki z ekstraktem z alg morskich Spirulina, które stopniowo podczas snu uwalniają działające korzystnie na skórę śpiącego witaminy, minerały, beta-karoten, aminokwasy, żelazo, proteiny i przeciwutleniacze. Pokrowiec zdejmowalny i pralny w temperaturze do 60 st.C.

Parametry materaca Komodor bio-ex H2:

wymiar: 80x190 cm
wysokość: ok. 24 cm
stopień twardości: średniotwardy
wkład materaca: piana termoelastyczna, piana Pur, przekładka tapicerska, sprężyna kieszeniowa, przekładka tapicerska, piana wysokoelastyczna
pokrowiec zdejmowalny: tak
możliwość prania: tak
produkt medyczny: tak
gwarancja: 3 lata

Materac odpowiedni dla: osób o wadze do 100 kg, które poszukują sprężynowego podłoża do spania o uniwersalnej budowie tzw. lato — zima. Taka budowa pozwala na swobodne obracanie materaca i dopasowanie odpowiedniej strony twardości do potrzeb użytkownika.

    Czas realizacji
Cena dostawy 
 Przesyłka kurierska
  10 czas dostawy
0 zł
 Cena za jedną sztukę

Gwarancja: 3 lata
Producent materaca Komodor bio-ex udziela 3-letniej gwarancji na produkt.


Chciałbyś coś zmienić w tym modelu? Kliknij tutaj, a my udzielimy odpowiedzi co możemy dla Ciebie zrobić
baner
baner
baner